/  2
عنوان : راه اندازی و تجهیزهمزمان سه اتاق زایمان فیزیولوژیك در شرق اهواز
کد خبر : ۷۸۷۶۳
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ 
ساعت : ۱۳:۷:۴۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شرق اهواز:امروز چهارشنبه 23مرداد ماه سال 98 در راستاي اجرای شدن اهداف حوزه بهداشت و به‌منظور آموزش زايمان فيزيولوژيك به مادران باردار و افزايش زايمان طبيعي و كاهش ميزان  سزارين،چهارمین،پنجمین و ششمین اتاق آموزش زايمان طبيعي در سه مرکز خدمات جامع سلامت  9،5،15 واقع در(کوی آل صافی،کوی مشعلی و پادادشهر)به طور همزمان راه اندازي شد..

                    دکتر مشکور نیا رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز در این خصوص گفت:در بین انواع زایمان طبیعی زایمان فیزیولوژیک گونه‌ای از زایمان است که در آن هیچ گونه دخالت خارجی وجود ندارد و مادر به صورت کاملا طبیعی و عاری از هرگونه مداخله و همچون مادران در گذشته تنها با حمایت روحی و در صورت نیاز ماساژ، نوزاد خود را به دنیا می‌آورد

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز در ادامه تصریح کرد:بارداري و زايمان يك‌روند فيزيولوژيك و طبيعي است كه در آن بدن مادر باردار دچار تغييراتي مي‌شود كه در صورت آگاهي و آموزش صحیح مي‌تواند به‌ آسانی با اين تغييرات كنار بيايد و با سلامت اين دوران را سپري كند . كلاس‌هاي آموزش زايمان که از هفته 20بارداری آغاز وهمين هدف تا هفته 37بارداری ادامه دارد در آن زنان باردار با تغييرات طبيعي، نرمش‌هاي مناسب، تكنيك‌هاي تنفس صحيح، ريلكسيشن و اصلاح وضعيت آشنا مي‌شوند،همچنین وی در خصوص معایب زایمان سزارین افزود :نوزادانی که از طریق زایمان سزارین متولد می‌شود احتمال بیماری آسم در کودک آنها بیشتر است واما در زایمان طبیعی تماس عاطفی و پوست به پوست در حین زایمان و بلافاصله پس از آن برای نوزاد اتفاق می‌افتد و نوزاد صدای قلب مادر را روی سینه‌ی او می‌شنود و می‌تواند شروع به تغذیه کند اما در زایمان سزارین این امکان برای نوزاد وجود ندارد.

دکتر مشکورنیا در پایان گفت:آشنایی با مراحل زایمان و کنترل درد از مهم ترین اموزش ها برای  مادر باردار هست که این کلاس ها طی 8جلسه و به مدت 120دقیقه برگزار و حضورهمراه جهت آموزش تا 4جلسه الزامی و در تمامی جلسات بلامانع است.


تعداد بازدید : 20

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز بهداشت شرق شهرستان اهواز می باشد. آدرس:اهواز -اتوبان آیت الله بهبهانی -خیابان شهید رستگاری -روبروی پارک هفت تیر تلفن:2215633 الی 36

V5.1.0.0