/  2
عنوان : بازدید وزارتی كارشناس برنامه بیلارزیوس از آزمایشگاه شرق
کد خبر : ۷۵۱۵۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ 
ساعت : ۱۴:۴:۳۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شرق :سه شنبه مورخ 18دی ماه سال جاری بازدید وزارتی مهندس مافی کارشناس ارشد مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت برنامه بیلارزیوس و بیماریهای منتقله از راه آب وغذا به همراه مهندس امیری مدیر گروه بیماریهای واگیر وکارشناسان استانی برنامه ازعملکرد وروند فعالیت برنامه های شیستوزوما والتور درآزمایشگاه مرکز بهداشت شرق اهوازبعنوان آزمایشگاه مرجع بیلارزیوس دراستان خوزستان انجام شد.

کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های شرق گفت: شیستوزما یا خارش شناگران عفونتی است که در اثر استقرار کرمهای ترماتود در سیاهرگ های مثانه ایجاد می شود ، تخم شیستوزما از راه ادرار فرد آلوده به انگل وارد آب می‌شود و تخم انگل قسمتی از مرحله تکاملی خود را در آب و قسمتی در بدن حلزون ناقل طی می کند .این انگل از طریق خون ، خود را به مثانه رسانده و از جدار مثانه آویزان شده و باعث هماچوری (خون در ادرار) می‌شود.

زاهدی در ادامه افزود:خوشبختانه در منطقه شرق هیچگونه مودی از آلودگی به انگ شیستوزما مشاهده نشده و این ناحیه جزء کانون پاک بیماری به حساب می آید.

در پایان مهندس مافی :ضمن رضایت مندی کامل از فعالیتهای انجام شده در واحدپیشگیری وآزمایشگاه شرق ،از زحمات همکاران فعال دربرنامه فوق تشکر کردند.

تعداد بازدید : 33

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز بهداشت شرق شهرستان اهواز می باشد. آدرس:اهواز -اتوبان آیت الله بهبهانی -خیابان شهید رستگاری -روبروی پارک هفت تیر تلفن:2215633 الی 36

V5.1.0.0