عنوان : برگزاری جلسه بررسی تشكیلات حرفه ای در صنایع نفت گاز و ملی حفاری
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ 
ساعت : ۱۴:۳۳:۱

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

در این جلسه که با هدف صیانت از سلامت شاغلین از طریق استقرار و نهادینه سازی کمیته های حفاظت فنی و بهداشتکار و تشکیلات بهداشت حرفه ای در صنایع مذکور برگزار گردید، در ابتدا آقای دکتر یلالی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین توجه به مقوله سلامت بویژه سلامت شاغلین را یک وظیفه ذاتی و سازمانی نظام بهداشتی مطرح کردندو به اهمیت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت عمومی افراد در جامعه اشاره نموده و توجه به پیوست سلامت صنایع و مدیریت سیستماتیک آلاینده های زیست محیطی  صنایع مذکور را موردتاکید قرار دادند.در ادامه صفدری به اهمیت نقش نظارتی وحاکمیتی عوامل وزارت بهداشت پرداختندوخواستار هماهنگی وتسهیل در انجام بازرسی های سازمانی بازرسان بهداشت حرفه ای شدند. وی تاکید کرد تشکیلات بهداشت حرفه ای در واحدهای مشمول ایجاد شود و قول دادندجهت پیاده سازی کامل ضوابط بهداشت حرفه ای در صنایع مذکور مراتب جهت هماهنگی و جلب نظر مدیران بالادستی نفت به وزارت متبوع منعکس گردد.

 

سپس ملتجی معاینات سلامت شغلی شاغلین بویژه جمعیت کارگری تحت پوشش پیمانکاران تابعه صنایع مزبور را مورد تاکید قرار دادند و استفاده از ظرفیت موجود عوامل HSE محیطی صنایع را برای فراگیری موازین بهداشت حرفه ای و سپس ایجاد تشکیلات بهداشتی در  واحدهای مشمول رایادآوری نمودند.

در همین راستا منجزی انجام معاینات طب کار را با توجه به نوع شغل و عوامل زیان آور مرتبط مورد توجه قرار دادند و بهداشت حرفه ای و ایمنی را لازم و ملزوم یکدیگر دانستند. بدنبال آن مسیح پور کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای شرق با طرح مشکلات پیش روی بازرسان بهداشت حرفه ای در بازرسی از واحدهای تابعه شرکت های فوق الذکر موضوع ضرورت رعایت الزامات و انتظارات بهداشت حرفه ای را در صنایع خواستار شدند.

 صفی خانی مدیر HSE مناطق نفت خیز جنوب ضمن استقبال از نقش نظارتی بازرسان بهداشت حرفه ای برای پیاده سازی تشکیلات مورد نظر در واحدهای زیر مجموعه را منوط به ابلاغ اسناد بالا دستی دانستند و در همین راستا پیشنهاد مکاتبه و هماهنگی در سطوح وزارتین بهداشت و نفت را مطرح نمودند.

خود سوز مشاور پزشکی HSE نفت آمادگی لازم را برای توسعه مبانی بهداشتی و درمانی را در حوزه نفت اعلام نمودند و ترابیان کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای ملی حفاری و امیدیان کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای شرکت ملی گاز و نیز هوشیار کارشناس مسئول ستاد نفت هر کدام به فراخور مسئولیت به طرح دیدگاههای خود پرداختتند و در آخر مقرر گردید موارد مطرح شده جمعبندی و جهت همکاری های مشترک ابلاغ گردد.


نمایش تعداد بازدیدها : 77

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز بهداشت شرق شهرستان اهواز می باشد. آدرس:اهواز -اتوبان آیت الله بهبهانی -خیابان شهید رستگاری -روبروی پارک هفت تیر تلفن:2215633 الی 36

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0